Wydajna stacjonarna stacja lutownicza z niezwykle szybkim nagrzewaniem grotów i bardzo precyzyjną kontrolą temperatury. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym stacja jest w stanie konkurować z wielokrotnie droższymi modelami takich producentów jak Ersa, JBC, Weller czy Hakko. W porównaniu do poprzednich systemów kompatybilnych z grotami monolitycznymi, stacja została wyposażona w nowe pióro lutownicze z ulepszonym złączem dla wymiennych elementów grzejnych.
Element grzejny jest stałą częścią grotu i można go bardzo łatwo wymienić, po prostu wyciągając go ze złącza pióra lutowniczego. Taka konstrukcja grotu, bez mostków termicznych, pozwala elektronice sterującej szybko i dokładnie reagować na zmiany temperatury grotu. Ustawienia dokonywane są za pomocą przycisków, a temperatura wyświetlana jest na segmentowym wyświetlaczu LED.
Stacja lutownicza posiada funkcję cyfrowej kalibracji bez konieczności demontażu i obracania trymera. Umożliwia również przechowywanie wartości zadanych w dwóch pozycjach pamięci, które można przywołać w dowolnym momencie, po prostu przytrzymując przycisk. Funkcja oszczędzania czasu bezczynności jest regulowana w zakresie od 2 do 60 minut. Ustawienia stacji można zablokować.
Funkcje te są praktycznie warunkiem wstępnym udanej pracy z bezołowiowymi stopami lutowniczymi. Proces rozpływu lutowia bezołowiowego odbywa się w znacznie węższym zakresie temperatur niż w przypadku stopów SnPb. Wiąże się to ze zwiększonymi wymaganiami w zakresie dokładności i utrzymania ustawionych temperatur. Końcówka grotu lutowniczego zostanie podgrzana do żądanej temperatury w zaledwie 4 sekundy po włączeniu stacji, co zostanie zasygnalizowane krótkim sygnałem dźwiękowym. Bardzo szybko zareaguje na spadek temperatury podczas lutowania większych powierzchni. Moc wejściowa 70W gwarantuje utrzymanie żądanej temperatury.
Ta stacja lutownicza jest kompatybilna z szeroką gamą monolitycznych grotów lutowniczych
Parametry
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Wymienne końcówki (typ) | seria monilithic LF |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 110-98-155 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.81 kg |
Więcej parametrów
| Mikrolutowanie |
|---|
| Kontrola temperatury | cyfrowe (przyciski) |
| Wskaźnik temperatury | cyfrowy (wyświetlacz) |
| Stabilizacja temperatury | poprzez pomiar temperatury wyjściowej |
| Funkcja przedłużania żywotności końcówki | tak |
| Odporność końcówki na uziemienie | < 2 Ω |
| Potencjał końcówki względem uziemienia | < 2 mV |
| Blokada temperatury z hasłem | tak |
| Wymienne końcówki (typ) | seria monilithic LF |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 110-98-155 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.81 kg |