Piec rozpływowy na podczerwień do lutowania mniejszych serii. Typ T-962A ma powiększoną przestrzeń wewnętrzną i pozwala na pracę z płytkami PCB o wymiarach do 320x300mm (typ LTC-5060C pozwala tylko na 280x280mm). Rozmiar ten pozwala również na bezproblemową obróbkę rozpływową dużych płyt głównych (patrz ilustracja przedstawiająca wymiary wewnętrzne). Drzwiczki pieca są wyposażone w szklane okno (podwójne szkło izolacyjne) do kontroli procesu lutowania.
cały proces topienia promieniowaniem iR jest kontrolowany i ustawiany cyfrowo zgodnie z wybraną krzywą roboczą, wyświetlaną na w pełni graficznym wyświetlaczu LCD. Promieniowanie podczerwone jest wykorzystywane do podgrzewania i ponownego rozpływu stopu lutowniczego w celu utworzenia połączeń lutowanych. Po nałożeniu pasty lutowniczej i komponentów na płytkę drukowaną, złącza lutownicze są tworzone przez ogrzewanie zespołu z powodu energii cieplnej promieniowania padającego na punkt lutowniczy i jego otoczenie. Temperatura musi osiągnąć temperaturę topnienia mieszanki lutowniczej.
Technologia lutowania piecowego ma ogólne zastosowanie do lutowania komponentów SMT i SMD. Odpowiednim urządzeniem do takiego lutowania jest tak zwany piec ciągły lub piec tunelowy. Piece te mają kilka pasów temperaturowych, przez które płytka PCB jest przenoszona za pomocą tacy taśmowej. Prędkość, z jaką płytka przemieszcza się przez poszczególne strefy temperaturowe, określa długość czasu, przez jaki płytka PCB pozostaje w strefach temperaturowych i zapewnia niezbędny przebieg temperatury procesu lutowania, w tym zalecane chłodzenie końcowe na końcu procesu, które jest realizowane przez wentylatory. Takie piece są jednak bardzo duże, niepotrzebnie solidne i mogą być bardziej skomplikowane w obsłudze; oczywiście lepiej nadają się do dużych ilości PCB. T-962A nie jest piecem ciągłym i dlatego nie ma ruchu płytki w piecu; wyeliminowano potrzebę ogrzewania kilku stref i potrzebę przenoszenia płytki za pomocą przenośnika. Precyzyjny pomiar czasu i temperatury zapewniają grzejniki iR - ogniwa kwarcowe i wentylatory nad płytką PCB, wraz z czujnikami temperatury i jednostką sterującą procesora. Gwarantuje to, że obwiednia temperatury jest utrzymywana przez cały proces lutowania, w tym chłodzenie końcowe, bez ruchu płytki.
W zależności od użytego stopu lutowniczego, użytkownik ustawia krzywą lutowniczą, a system procesorowy automatycznie kontroluje cały proces. Wykorzystuje on promieniowanie podczerwone do ogrzewania lub w połączeniu z przepływem gorącego powietrza. Wentylatory są używane do realizacji fazy chłodzenia.
W zależności od użytego stopu lutowniczego, użytkownik ustawia krzywą lutowania, a system procesora automatycznie kontroluje cały proces. Do wyboru jest 8 zdefiniowanych krzywych temperatury, a temperaturę krzywych 7 i 8 można zmieniać w zakresie od 0 do 280°C w każdym punkcie czasowym 0-8 min. Wykorzystuje promieniowanie IR do ogrzewania lub kombinację z przepływem gorącego powietrza. Wentylatory są używane do realizacji fazy chłodzenia.
Bezołowiowy piec do topienia IR z wizjerem
Parametry
| Piec lutowniczy |
|---|
| Ogrzewanie | IR |
| Faza krzywej temperatury | podgrzewanie, ogrzewanie, lutowanie, zachowanie ciepła, chłodzenie |
| Podgrzewanie | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Ogrzewanie | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Lutowanie | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Ochrona termiczna | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Rozmiar włazu | 160 x 30 mm |
| Obszar lutowania (szerokość-głębokość-wysokość) [mm] | 320-300-48 mm |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 430-260-370 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 14.3 kg |
Więcej parametrów
| Piec lutowniczy |
|---|
| Ogrzewanie | IR |
| Faza krzywej temperatury | podgrzewanie, ogrzewanie, lutowanie, zachowanie ciepła, chłodzenie |
| Podgrzewanie | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Ogrzewanie | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Lutowanie | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Ochrona termiczna | 0-280°C można ustawić w każdym punkcie czasowym 0-8min (krzywa 7 i 8) |
| Rozmiar włazu | 160 x 30 mm |
| Obszar lutowania (szerokość-głębokość-wysokość) [mm] | 320-300-48 mm |
| Wymiary (szerokość - wysokość - głębokość) [mm] | 430-260-370 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 14.3 kg |