Długoramienna
lampa powiększająca z energooszczędnym oświetleniem
LED i dużą prostokątną lupą o wymiarach 16 x 10 cm o mocy optycznej 3
dioptrii - tj. całkowitym powiększeniu
1,75x. Soczewka lampy jest akrylowa. Oświetlenie lampy składa się z
80 diod LED rozmieszczonych równomiernie wokół całej soczewki, a nie tylko po bokach, co zapewnia optymalne oświetlenie obserwowanego obiektu. W przeciwieństwie do konwencjonalnej wersji świetlówkowej, rozwiązanie to zapewnia znaczne oszczędności kosztów, zarówno energii elektrycznej, jak i wymiany lamp. Diody LED mają znacznie dłuższą żywotność. Całkowity pobór mocy lampy wynosi
7W.

Lampa jest utrzymywana przez solidny dwuramienny przegubowy mechanizm pozycjonujący, który umożliwia ustawienie lampy w żądanej pozycji bez konieczności dokręcania śrub blokujących. Po ustawieniu lampy w żądanej pozycji, pozostaje ona w tym położeniu. Ponadto zastosowanie akrylowej soczewki sprawia, że głowica lampy jest znacznie lżejsza, co ułatwia jej przenoszenie. Ramię lampy jest w całości metalowe.
Ramię lampy można przymocować do blatu stołu za pomocą małego imadła, które mocuje się do krawędzi stołu. Lampa jest również wyposażona w ochronną pokrywę na zawiasach, która zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni optyki i zarysowaniom, gdy nie jest używana.
Lampa z lupą znajduje zastosowanie głównie w naprawach elektroniki - lutowanie płytek drukowanych pod lupą, do wyszukiwania usterek, do sprawdzania jakości materiałów, do defektoskopii, w kosmetyce, w medycynie, dermatologii, pedicure, do naprawy zegarków i biżuterii itp.
Parametry
| Lampa |
|---|
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | prostokątny |
| Wymiar obiektywu | 165 x 100 mm |
| Materiał obiektywu | akryl |
| Wejście zasilania | 7W |
| Oprawa | 80 x biała dioda LED |
| Przełącznik | podstawka na przewodzie elastycznym |
| Długość ramion | 700 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.395 kg |
Więcej parametrów
| Lampa |
|---|
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | prostokątny |
| Wymiar obiektywu | 165 x 100 mm |
| Materiał obiektywu | akryl |
| Wejście zasilania | 7W |
| Oprawa | 80 x biała dioda LED |
| Przełącznik | podstawka na przewodzie elastycznym |
| Długość ramion | 700 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 2.395 kg |