Wysokiej jakości i solidna lampa serwisowa z lupą IB-178 w kolorze czarnym z ekonomicznym oświetleniem
LED z dużą okrągłą lupą o użytecznej średnicy 178 mm z mocą optyczną
8 dioptrii dla głównego obiektywu
(3-krotny zoom) i małą lupą 24 mm, która w połączeniu z główną lupą w zestawie daje łącznie
20 dioptrii i całkowite powiększenie 6x.
Soczewka lampy wykonana jest z wysokiej jakości szkła, a nie z mniej trwałych i mniej stabilnych tworzyw sztucznych. Lampy te są
wyjątkowe dzięki systemowi łatwo wymienialnych soczewek, które można wyjąć z lampy bez konieczności jej demontażu. Soczewki są osadzone w plastikowej ramie z zamkami bagnetowymi i wystarczy je obrócić, aby je zwolnić, po prostu wyjąć i wymienić na inne. Szczególnie przydatne w punktach serwisowych, w których należy serwisować komponenty o różnych rozmiarach. Nie zawsze można sobie poradzić z jednym powiększeniem, a ta lampa bardzo elegancko rozwiązuje ten problem.
Oświetlenie lampy zapewniają
84 mocne białe diody LED SMD (0,2 W/szt.), które razem dają bardzo solidne
1800 lumenów (prawie odpowiednik żarówki 100 W). W przeciwieństwie do klasycznego wariantu ze świetlówką, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić sporo kosztów, zarówno energii elektrycznej, jak i wymiany świetlówek. Diody LED mają znacznie dłuższą żywotność. Całkowity pobór mocy lampy wynosi zaledwie
18 W.
Mniej widoczną cechą tych lamp jest niewątpliwie
regulacja jasności lampy. Lampa Mega może być regulowana za pomocą jednego przycisku w krokach
25% - 50% - 75% - 100% i wyłączona. Temperatura barwowa lampy wynosi
5600 - 6000K,
co odpowiada światłu dziennemu.
Lampa jest utrzymywana przez bardzo solidny dwuramienny przegubowy mechanizm pozycjonujący, który umożliwia ustawienie lampy w żądanej pozycji bez konieczności dokręcania śrub blokujących. Po ustawieniu lampy w żądanej pozycji, pozostaje ona na swoim miejscu i nie przewraca się. Ramię lampy jest w całości metalowe. Ramię lampy jest przymocowane do blatu stołu za pomocą małego imadła, które jest przymocowane do krawędzi stołu. Długość wyprostowanego ramienia wynosi 83 cm
Lampa z lupą znajduje zastosowanie głównie w naprawach elektroniki - lutowanie płytek drukowanych pod lupą, do wyszukiwania usterek, do sprawdzania jakości materiałów, do defektoskopii, do naprawy zegarków i biżuterii i innych
Lampę można zamontować w
statywie z kółkami i używać jako samodzielnej lampy.
Parametry
| Lampa |
|---|
| Kolor | Czarny |
| Typ źródła światła | LED |
| Soczewica | okrągły |
| Materiał obiektywu | szkło |
| Wejście zasilania | 16W |
| Oprawa | 84x diody LED SMD |
| Kontrola jasności | 0-25-50-75-100% za pomocą przycisku |
| Długość ramion | 820 mm |
| Napięcie zasilania | 230V/50Hz |
| Waga opakowania [kg]: | 4 kg |
Więcej parametrów